Достапни линкови

Најмалку 9 милитанти загинале во Дагестан


Рускиот национален центар за антитероризам соопшти дека во изминативе два дена загинале 11 милитанти и 2 полицајци во кавкаскиот регион. Деветмина од нив, загинале во Дагестан при судир на милитантите со безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG