Достапни линкови

Кина ги подобрува односите со Узбекистан и Таџикистан


Кинескиот министер за одбрана Лиан Гуангли на две одвоени средби, се сретна со таџикистанскиот колега Шерали Каирулов и узбекистанскиот заменик министер за одбрана Рустам Нијаџов. На средбите било разговарано за подобрување на воената соработка на Кина со Таџикистан, и подобрување на дипломатските односи со Узбекистан.
XS
SM
MD
LG