Достапни линкови

Временска прогноза- сончево и топло


Денеска не очекува сончево време со умерена облачност. Наместа ќе биде нестабилно со локален дожд и појава на грмежи. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 19 до 27 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со умерена облачност и дневна температура до 26 степени.
XS
SM
MD
LG