Достапни линкови

Над 2.000 тони нафта истелке во Русија


илустрација
Руските власти потврдија дека над 2,000 тони нафта се излеале во нафтеното поле Требс во автономната област Ненетс. Локалната еколошка агенција соопшти дека истекот на нафтата почнал во петокот а на надлежните им биле потребни два дена за да го сопрат. Официјална Москва, пак, тврди дека ситуацијата успешно се контролирала.
XS
SM
MD
LG