Достапни линкови

Кавга во Собранието


видео запис од кавгата веќе кружи низ youtube и во дел од медиумите
Пратеници за малку ќе се степале на комисиска дебата во Собранието на чиј дневен ред бил најновиот предлог-закон на власта за лустрација, јавуваат македонските медиуми. Како што се наведува во извештаите на неколку електронски медиуми, кавгата настанала меѓу пратеникот на ДПА Имер Алиу, кој нервозно реагирал на дискусијата на пратеникот на ДУИ Џеват Адеми. Двајцата размениле навреди а медиумите јавуваат дека за малку била избегната тепачка.
XS
SM
MD
LG