Достапни линкови

Инспекција на приватните авиопревозници во Пакистан


остатоци од урнатиот авион на 20 април
Пакистанските власти започнаа со инспекции на сите патнички авиони кои ги користат приватните пакистански авиопревозници. Инспекциите следат по по падот на џетот „Бхоја Ер“ во Исламбад, кога загинаа сите 127 патници кои биле на леталото. Властите информираат и за дополнителен инцидент во неделата, кога пукнала гума при слетување на авион со 178 патници во Карачи.
XS
SM
MD
LG