Достапни линкови

Брејвик изрази жалење за случајно убиените


Андерс Брејвик
Андерс Брејвик изјави дека жали за случајно убиените во бомбашкиот напад во Осло, но не и за масакрот што го изврши во кампот на норвешката владејачка Лабористичка партија на островот Утоја кога уби 69 луѓе. Денеска треба да биде последниот ден од неговото воведно сведочење пред судот во Осло каде што одговора за минатогодишните напади.
XS
SM
MD
LG