Достапни линкови

ЕУ воведува нови санкции против Сирија


Европската унија донесе одлука да воведе нови санкции против сирискиот режим, јавуваат новинските агенции, додавајќи дека тоа било решено на состанок на амбасадорите на 27 земји членки во Унијата. Се дознава дека, меѓу другото, станува збор за забрана на увоз на луксузни производи во Сирија и на опрема која се корсити за репресија врз опозицијата. Европската унија досега воведе 14 санкциони мерки против Сирија.
XS
SM
MD
LG