Достапни линкови

Руската опозиција бара дозвола за марш и митинг во Москва


Сергеј Удалцов
Лидерот на рускиот опозициски ,,Лев Фронт,, Сергеј Удалцов денеска изјави дека опозицијата поднесла барање до московските власти на 6 мај да одржи марш кој би завршил со собир. Акцијата е планирана во пресрет на инаугурацијата на Владимир Путин за претседател на Русија, функција која ќе ја извршува по трет пат.
XS
SM
MD
LG