Достапни линкови

Пукање во Митровица


мостот на Ибар, Митровица
Непознато лице синоќа стрелало врз просториите на канцеларијата на Друштвото на руско српското пријателство што се наоѓа во близина на мостот на Ибар во северниот дел на Митровица. Српската новинска агенција Бета јавува дека во инцидентот немало повредени и оти припадници на косовската полиција извршиле увид на местото на настанот.
XS
SM
MD
LG