Достапни линкови

Престрелки во руските кавкаски републики


Најмалку седум луѓе загинаа во престрелки меѓу полицијата и бунтовниците во руските кавкаски републики Чеченија и Дагестан, соопшти полицијата. Двајца полицајци и двајца бутновници загинале во престрелка во Чеченија, а во Дагестан полициските сили убиле тројца бунтовници.
XS
SM
MD
LG