Достапни линкови

Oланд води пред Саркози за Претседател на Франција


Според проекциите, најголемиот број од гласачите својот глас му го дале на Франсоа Оланд главниот против кандидат на Никола Саркози на првиот изборен круг за Претседател на Франција.
ториот изборен круг треба да се одржи на 6 мај.
Инаку се јавува и за голема излезност на гласачите во Франција
На трето место била пласира кандидатката на Националниот Фронт Мари Ле Пен.
XS
SM
MD
LG