Достапни линкови

Спречен бунтовнички напад во Судан


Властите во Судан соопштија дека спречиле голем бунтовнички напад на стратешко место во југот на земјата. Портпаролот на суданската армија Ал Саварми Калид изјави дека припадници на суданското Народно ослободително движење го иницирале нападот рано утрово. Десетици бунтовници биле убиени, изјави портпаролот.
XS
SM
MD
LG