Достапни линкови

Екс-премиерот на Украина одбива медицински третман


Јулија Тимошенко
Поранешниот премиер на Украина Јулија Тимошенко била вратена во затвор откако одбила медицински третман, потврдија властите од градот Харкив во западниот дел на земјата. Тимошенко била однесена во клиниката во градот во петокот поради силни болки во грбот, но затворските работници велат дека таа „категорично одбила третман“. Странските доктори кои ја прегледуваа Тимошенко изјавија дека екс-премиерот стравува дека ќе биде отруена ако е хоспитализирана во украинска здравствена установа.
XS
SM
MD
LG