Достапни линкови

Чеку: Употребата на сила последно средство за северот на Косово


Косовскиот министер за безбедносни сили Агим Чеку изјави дека употребата на сила останува последно средство за решавање на проблемот на северот на Косово. „Силата е последно средство, но останува средство за решавање на ситуацијата на северот“ рече Чеку. Министерот дополни дека северот на Косово е проблем кој бара ангажираност не само на косовската Влада, туку и на граѓанското општество и медиумите.
XS
SM
MD
LG