Достапни линкови

Сиријските трупи бомбардирале населби во градот Дамаск, откако Советот за безбедност одобри зголемување на бројот на набљудувачи во Сирија од 30 на 300 лица, јавуваат новинските агенции. Осумчлена екипа набљудувачи веќе е во Сирија и од четвртокот ги посетува жариштата на конфликтот меѓу приврзаниците на претседателот Башар ал Асад и бунтовниците, во кој загинаа над 9,000 луѓе.
XS
SM
MD
LG