Достапни линкови

Шеесетмина повредени во железничка несреќа во Холандија


илустрација
Најмалку шеесетмина се повредени во судир на два воза во близина на Амстердам. Портпарол на холандската полиција потврди дека дваесетмина се со тешки повреди. Властите во земјата работат на утврдување на причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG