Достапни линкови

Ден на молитва во Русија


Руската православна црква ги повика верниците да присуствуваат на денот на молитва со цел да се одбрани верата. Настанот се организира по серија вандализми во руските православни цркви. Московските власти распоредиа 14,000 полициски службеници со цел мирно одвивање на настанот.
XS
SM
MD
LG