Достапни линкови

Северна Кореја готви нов нуклеарен тест?


Јужно корејскиот весник Шосун Илбо, повикувајки се на владини извори, јавува дека Северна Кореја ги финишира подготовките за третиот нуклеарен тест, кој требало да се случи за две недели.
Според весникот, и овој тест ќе бил извршен на североистокот на земјата во Пунџуе-ри. Јужна Кореја.
Сеул по неуспешниот тест на Пјонгјанг на ракетата со долг дострел на почетокот на месецов изрази загриженост.
XS
SM
MD
LG