Достапни линкови

ОН - ќе се гласа за резолуција за Сирија


Советот за Безбедност на ОН денеска треба да гласа за резолуцијата за разместување 300 набљудувачи во Сирија кои ќе го надгледуваат прекинот на огнот.
Тој беше издејствуван од специјалниот пратеник на Светската Организација Кофи Анан.
Во Сирија веќе се наоѓа мал тим набљудувачи.
XS
SM
MD
LG