Достапни линкови

Нема преживеани при авионската несреќа во Пакистан


Преставници на пакистанската авијација и на здравството денеска соопштија дека нема преживеани од несреќата на Боингот 737, кој со 127 патници и членови на екипажот вчера, поради лоши временски услови, се урна во близина на меѓународниот аеродром во Исламабад.
Пакистанскиот министер за внатрешни работи Рехман Малик соопшти дека на сопственикот на авион компанијата Бхоја, Фарук Бхоја му е забрането да ја напушти земјата.
Авионот летал од Карачи до Исламбад и оти се урнал за време на слетувањето во близина на аердромот Беназир Буто.
XS
SM
MD
LG