Достапни линкови

Министерството за одбрана на Јемен соопшти дека денеска било освоено едно засолшиште на Ал Каеда при што биле убиени 18 милитанти. Во соопштението се прецизира дека ова било дел од владината офанзива која почна пред две недели против припадниците на Ал Каеда во јужниот дел на земјата. Досега, според официјалните податоци, загинале над 250 милитанти и 37 јеменски војници.
XS
SM
MD
LG