Достапни линкови

Ал Каеда одговорна за вчерашните напади во Ирак


Багдад, 19.04.2012.
Огранокот на Ал Каеда во Ирак денеска ја презеде одговорноста за вчерашните бомбашки напади во кои загинаа над 30 луѓе, додека стотина други беа ранети. ,,Исламската држава на Ирак,, соопшти дека детонирала 14 бомби во 10 ирачки градови и најави дека такви напади ќе ги продолжи и во иднина.
XS
SM
MD
LG