Достапни линкови

Албанскиот претседател Топи на средба со вицепремиерот Арифи


албанскиот претседател Бамир Топи
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Теута Арифи синоќа имаше работна вечера со албанскиот претседател Бамир Топи. Соговорниците се согласија дека европската интеграција е стратегиски приоритет на двете земји и оти е потребно да продолжи имплементацијата на неопходните реформи. Претседателот Топи изјави дека Албанија се залага за одржување и унапредување на добрососедските односи и ја поддржува интеграцијата на Македонија во евроатлантските структури.
XS
SM
MD
LG