Достапни линкови

Нови протести во Бахреин


Манама
Во Бахреин дошло до нови протести пред планираната трка на Формула еден во текот на претстојниот викенд. Неколку стотици луѓе се судрија со полицијата која ги спречила да одржат антивладини протести во главниот град Манама. Бахреин е зафатен со превирања повеќе од една година, а организаторите на Формула еден беа критикувани, бидејќи не ја откажале трката.
XS
SM
MD
LG