Достапни линкови

Американски хеликоптер се урнал во Авганистан


Американски воен хеликоптер со четворица членови на екипажот се урнал во југозападниот дел на Авганистан. Засега нема извештаи за евентуални жртви. Американски воени претставници не ја исклучуваат можноста хеликоптерот од типот Блек Хок да бил цел на, како што се наведува, непријателски оган. Скоро 3 илјади американски војници загинале во Авганистан од почетокот на операциите против талибанците во 2001 година.
XS
SM
MD
LG