Достапни линкови

Пријатели на Сирија: планот на Анан последна надеж


Хилари Клинтон во Париз на состанокот за Сирија
Официјални претставници на 14 западни и арапски земји познати како Пријатели на Сирија, на состанокот во Париз соопштија дека планот на меѓународниот пратеник Кофи Анан е последна шанса за решавање на кризата во Сирија. Тие ветија дека ќе сторат се за успех на тој план. Руската влада го критикуваше состанокот како едностран, бидејќи на него не била претставена и Сирија.
XS
SM
MD
LG