Достапни линкови

Министерот Бесими во посета на Швајцарија


Министерот за одбрана Фатмир Бесими
Министерот за одбрана Фатмир Бесими денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Швајцарија, при што ќе се сретне со швајцарскиот министер за одбрана, цивилна заштита Уели Маурер.
Министерството за одбрана соопшти дека за време на посетата министерот Бесими ќе има неколку значајни средби, а ќе го посети и седиштето на Меѓународниот црвен крст во Женева, Центарот за безбедносна политика и Центарот за демократска контрола.
XS
SM
MD
LG