Достапни линкови

Тачи против употреба на сила во северно Косово


Косовскиот премиер Хашим Тачи
Косовскиот премиер Хашим Тачи изјави дека неговата влада е против употребата на сила во северно Косово и дека нема да дозволи да биде загрозен милиметар од територијата на земјата. Тој упати критика до опозицијата, која за состојбата во северниот дел на Косово ја обвинува српската зедница.
Опозицијата ја напушти седницата на Собранието веднаш откако Тачи доби право на збор.
XS
SM
MD
LG