Достапни линкови

Бамир Топи во Македонија


Бамир Топи и Горѓи Иванов на средбата во април, 2010 година во Скопје
Претседателот на Република Албанија Бамир Топи, престојува во дводневна официјална посета на Република Македонија. Со највисоки воени почести тој ќе биде примен од својот македонски колега Ѓорги Иванов. Тема на разговорите ќе бидат билатералната соработка и евроатланските интеграции на двете земји.
XS
SM
MD
LG