Достапни линкови

Куба го критикува Обама


Кубанската влада го критикуваше американскиот претседател Барак Обама бидејки тој повика на демократски промени во таа земја.
Ние Кубанците ке се грижиме за Куба, се вели во соопштението на Комунистицката партија Гренма. Во соопштенеито се изразува благодарност на регионалните лидери кои бараа Куба да биде вклучена во следните самити на двете Америки.
XS
SM
MD
LG