Достапни линкови

Иранските законодавци со критика до претседателот Ахмадинеџад


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад
Група на ирански законодавци достави писмо до парламентарниот спикер во кој е упатена критика за претседателот Махмуд Ахмадинеџад. За прв пат од неговото седумгодишно владеење Ахамдинеџад е соочен со таква критика.
Приврзаниците на Ахмадинеџад кои го загубија местото во Парламентот, се соочуваат со обвинувања од пратениците за заобиколување на законодавната власт и за донесување на закони без нивно одобрување.
XS
SM
MD
LG