Достапни линкови

Сирија го одби предлогот на ОН за повеќе набљудувачи


Сирискиот министер за надворешни работи Валид Муалем
Сирискиот министер за надворешни работи Валид Муалем изјави денеска дека бројката на 250 набљудувачи на ОН на примирјето во земјата е разумна и доволна. Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун претходно изјави дека треба да се зголеми бројката на набљудувачи во Сирија.
Муаелм кој е во посета на Пекинг додаде дека организацијата може да ги користи сириските авиони за извршување на нејзината мисија
XS
SM
MD
LG