Достапни линкови

Депортирањето на семејството на Бин Ладен од Пакистан, одложено


Пакистан, - Куќата каде што е во притвор семејството на Осама Бин Ладен
Депортирањето на семејството на Осама Бин Ладен од Пакистан, кое беше планирано за денеска, е одложено поради некои формалности, соопшти нивниот адвокат. Трите вдовици на Бин Ладен и 8-те деца беа притворени во Пакистан откако беше убиен Осама од страна на американските сили во мај 2011-та во близина на Исламабад. Се очекува тие до крајот на денов да бидат депортирани во Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG