Достапни линкови

Временска прогноза - Облачно со дожд


Илустрација.
Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд кои ќе бидат поинтензивни претпладне особено во јужните и источните делови. Попладне врнежите постепено ќе престануваат, а ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.
Утринската температура се движи од четири до 12, а дневната од шест до 13 степени.
Во Скопје и околината слично време со температура до 12 степени.
XS
SM
MD
LG