Достапни линкови

Иванов оствари средба со чешкиот премиер Нечас


Претседателот Ѓорѓе Иванов
Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска оствари средба со чешкиот премиер Петар Нечас кој е во посета на Македонија. Неговиот кабинет соопшти дека на средбата ило потврдено дека двете земји имаат традиционално добри и пријателски односи, и бил поздравен интензивниот политички дијалог, кој во изминатиов период го карактеризираат голем број средби на високи претставници од Македонија и од Чешка.
Иванов изразил очекување дека Чешка и натаму ќе ја поддржува Македонија во евроатланската интеграција.
XS
SM
MD
LG