Достапни линкови

Филе-да се направи се за да се сочува меѓуетничкиот соживот во Македонија


Еврокомесарот за проширување Штефан Филе изјави денеска дека убиството на петте лица кај Смиљковци треба темелно да се испита и да се направи се за да не се влоши меѓуетничкиот соживот во Македонија. Тој им порача на македонските политичари да апелираат за мир и воздржаност.
Според него, тоа е приоритет и подвлече дека ЕК нема информации дека убиството има некако етничко потекло.
XS
SM
MD
LG