Достапни линкови

Косово во разговор со меѓународни претставници за српските избори


Косовскиот вицепремиер Хајредин Кучи
Косовскиот вицепремиер Хајредин Кучи изјави за приштинскиот весник Коха Диторе дека водат разговори со меѓународни претставници за организирање на српски парламентарни и претседателски избори во земјата.
Според него, тие разговарале за можните критериум за организирање на изборите, кои би требало да ги исполнуваат меѓународните стандарди и кои се применуваат во земјите со граѓани кои имаат двојно државјанство.
XS
SM
MD
LG