Достапни линкови

Пакистан ќе го депортира семејството на Осама бин Ладен


Куќата во Аботабад каде што беше убиен Осама бин Ладен
Пакистанските власти потврдија дека утре ќе ги депортираат членовите на семејството на Осама бин Ладен. Станува збор за неговите три жени, осум деца и еден внук кои се во притвор откако лидерот на Ал Каеда беше убиен од американските специјални сили во Аботабад, во близина на Исламабад во мај 2010 година. Се очекува тие да бидат депортирани во Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG