Достапни линкови

Состанок на лидерите на палестинците и на Израел


Бенјамин Нетанјаху
Лидерите на палестинците и на Израел денеска ќе разговараат во Ерусалим, на прв состанок откако во 2010 година Израел го отфрли палестинското барање да го запре градењето населби на палестинските окупирани територии. Се очекува израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху на средбата со палестинскиот премиер Салам Фајад да побара безусловно продолжување на преговорите.
XS
SM
MD
LG