Достапни линкови

Соопштени Пулицеровите награди


Тарана Акбари, девојчето кое е на сликата на Масуд Хосаини по нападот во Кабул во декември лани. 17.04.2012 Кабул
Приказната на американската новинска агенција Асошиетед прес за полициското шпионирање на муслиманските заедници во Њујорк е меѓу годинашните добитници на Пулицеровата награда соопштени денеска во Њујорк. Оваа награда ја доби и фоторепортерот на Франс Прес Масуд Хосаини за фотографијата на авганистанско девојче по самоубиствен напад во Кабул.
XS
SM
MD
LG