Достапни линкови

Авганистан:Австралиските трупи ќе се повлечат порано


Официјални претставници на Австралија објавија дека нивната земја ќе почне да ги повлекува трупите од Авганистан порано од планираното.Најголемиот дел од војниците на Австралија кои се во Авганистан се очекува да се вратат дома за околу една година односно до крајот на 2013.Австрлија има 1,550 трупи во Авганистан. Тоа е најголем број војници испратени во таа земја.Претходно Австралија планираше да ги повлече трупите до крајот на 2014.
XS
SM
MD
LG