Достапни линкови

Бан бара целосна слобода на движење за набљудувачите во Сирија


Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун изјави дека сириската влада ќе биде одговорна да им обезбеди на набљудувачите на ОН слобода на движење за да го мониторираат прекинот на огнот. Бан оцени дека примирјето е многу фрагилно,но додаде дека од суштинска важност е да продолжи политичкиот дијалог.Тој кажа дека опозициските сили исто така целосно треба да соработуваат
XS
SM
MD
LG