Достапни линкови

Пред Хашкиот Трибунал продолжуваат судењата на Шешељ и на Караџиќ


Радован Караџиќ, Хаг 29.03.2012.
Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ ќе биде изведен пред Хашкиот Трибунал за да се изјасни во однос на третото обвинение за непочитување на судот.Пред Хашкиот Трибунал ќе продолжи и судењето на поранешниот претседател на Република Српска Радован Караџиќ кој е обвинет за воени злосторства и геноцид во БИХ.
XS
SM
MD
LG