Достапни линкови

Времето денеска ќе биде променливо облачно


Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени локални врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи.
Температурата ќе се движи од 10 до 19 степени.Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 18 степени.
XS
SM
MD
LG