Достапни линкови

Чеченија го одбележува „Денот на мирот“


Чеченија денеска го одбележува „Денот на мирот“, односно тригодишнината од завршувањето на контратерористичките операции во земјата. За таа цел низ земјата ќе бидат одржани концерти, собири и специјални церемонии.
Пред три години Москва соопшти дека кампањата против религиозните екстремисти е завршена и дека ситуацијата во регионот е стабилизирана.
XS
SM
MD
LG