Достапни линкови

САД и НАТО да ги сменат позициите за ракетниот одбранбен систем


Рускиот заменик министер за надворешни работи Александар Груско
Рускиот заменик министер за надворешни работи Александар Груско ги повика САД и НАТО да ги променат нивните позиции за одбранбениот ракетен систем на Европа. Според него, континуираната поддршка на одбранбениот ракетен систем ќе ги направи безначајни престојните разговори меѓу Русија и земјите-членки на НАТО. Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров в четврток во Брисел треба да се сретне со НАТО сојузниците и американскиот државен секретар Хилари Клинтон.
XS
SM
MD
LG