Достапни линкови

Карзаи со критика до разузнавачите за координираните напади


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи
Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи изјави дека координираните напади на милитантите врз Кабул и други градови покажуваат дека разузнавачите од земјата и НАТО силите не си ја вршат својата работа. Властите соопштија дека 35 милитанти биле убиени, како и осум војници и три цивили.
Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот и велат дека тоа е почеток на пролетна офанзива.
XS
SM
MD
LG