Достапни линкови

Најмалку две лица загинаа во фабриката која се урна во Индија


Индиските власти соопштија дека најмалку две лица загинале, а повеќе од 20 се заробени под урнатините на една фабрика за ќебиња. Во тек се спасувачки операции и досега биле извлечени околу 51 лице, повеќето со повреди на рацете и нозете. Според властите, причина за експлозијата е наjверојатно експлозија во просторијата на бојлерите.
XS
SM
MD
LG