Достапни линкови

Маж се самозапали во Киргистан во знак на протест


Еден 65 годишен маж се самозапали во знак на протест во киргистанскиот град Ош. Киргистанските власти соопштија дека мажот оставил порака во која го повикува народот да ги прекине константните протесни акции и да ја почитува власта и опозицијата подеднакво.
XS
SM
MD
LG